Granitowa

Wielu właścicieli domów prywatnych, ogrodów czy podjazdów przed posiadłościami, prędzej czy później staje przed zadaniem wyłożenia chodników lub ścieżek. Dobrym rozwiązaniem będzie więc kostka brukowa granitowa, która w niektórych aspektach jest dużo lepsza od betonu. Po pierwsze granit może być bardzo elegancki oraz estetyczny. To szczególnie ważne dla osób, które pragną, by poza posiadaniem wymiaru funkcjonalnego, kostka dodatkowo cieszyła oko, a gdy jest ułożona przez fachowca na stabilnym gruncie to wygląda po prostu dobrze, ciekawie oraz szykownie. Dobrze pasuje do stylu klasycznego, jak i nowoczesnego. Powinna być jednak dobrana do koloru elewacji, kolorystyki małej architektury ogrodowej lub do dachu czy do framug, wtedy całość będzie prezentować się spójnie.

Uniwersalne rozwiązanie

Kostka granitowa jest także wybierana ze względu na swoje właściwości. Jest mrozoodporna i nawet podczas zimy, gdy temperatury sięgają -40 stopni Celsjusza, nie ulegnie zniszczeniu. Jest także odporna na różne czynniki mechaniczne oraz atmosferyczne. Nie wchłania wody, a ją odpycha, więc nie niszczy się od środka. Granit można także z łatwością docinać i formować, dzięki czemu możemy dla Państwa przygotować kostkę, która odpowie na Państwa potrzeby. Mając do dyspozycji produkty w różnych kształtach i kolorach, mogą Państwo tworzyć unikatowe kompozycje w ogrodzie czy przed domem. To, czy będzie standardowo i minimalistycznie, czy z przepychem lub abstrakcyjnie, zależy tylko od Państwa.

Kostka brukowa grafitowa - kolory i ceny

Podstawowa wersja kostki granitowej występuje w kolorze szarym. Jest to też najtańsza opcja, a co za tym idzie, bardzo popularna. Jednak w Pok-Bruk znajdą Państwo również produkty w kolorze czerwonym, rudym, czarnym oraz piaskowym. Wniosą one powiew świeżości i z pewnością zainspirują do tworzenia ciekawych kompozycji. Te jaśniejsze i żywsze barwy będą pasować do elewacji utrzymanych w ciemnych tonacji. A te ciemniejsze, sprawią, że jasne domy będą prezentować się oryginalniej. Jeśli nie wiedzą Państwo, które produkty wybrać, to pomożemy stworzyć projekt i dobrać odpowiednią kostkę brukową, która posłuży przez długie lata.

Cena kostki brukowej granitowej zależy od jej koloru, wielkości oraz zakupu na m2 lub na tony. Najtańsza będzie klasyczna szara kostka o wymiarach 4x6cm kupowana na m2. Wtedy zapłacą za nią Państwo około 30zł brutto za m2. Jednak w tonach bardziej opłaca się wybierać większe rozmiary. Nieco droższe są produkty barwione, a do tego w mniej standardowych kształtach. Mowa o kostce czerwonej, rudej, trójkątnej czy romboidalnej. Jej koszt może wynieść około 40zł brutto za m2.

Pokaż:
21 42 63