Grafitowa

Polecana zwolennikom elegancji oraz poczucia luksusu grafitowa kostka brukowa często wybierana jest przez osoby, które dużą wagę przykładają do estetyki, którym zależy na ciekawym designie oraz na precyzji detali. Grafitowe odcienie bez wątpienia prezentują się o wiele lepiej niż kolor szary. Dlatego ta ciemniejsza kostka wykorzystywana jest tam, gdzie dba się o wizerunek. Może to być prywatny ogród, który inspirowany jest pałacowymi parkami, nowoczesny taras pod altaną, szykowny chodnik na posesji czy wyjątkowy parking lub podjazd. Grafitowa kostka wykładana jest także przed sklepami czy instytucjami, które chcą się wyróżnić na tle innych podmiotów gospodarczych czy kulturalnych.

Kostka brukowa grafitowa

Jak układać kostkę grafitową? Wszystko zależy od pomysłu i inicjatywy. Niekiedy używa się jedynie pojedynczych kostek, które tworzą wzór na chodnikach czy parkingach. Ale część osób decyduje się także na wykorzystanie jedynie grafitowych produktów, a tym samym na stworzenie niemal luksusowego wyglądu podjazdu czy konkretnej ścieżki. Ten ciemny kolor dobrze prezentuje się również w zestawieniu z żywymi barwami, takimi jak czerwień czy żółć. Może w ten sposób korespondować z kolorystyką elewacji, małej architektury ogrodowej lub rabatek.

Kostka brukowa grafitowa i jej wytrzymałość

Kostka powstaje z trwałych materiałów. Jest odporna na skutki codziennej eksploatacji w umiarkowanym wymiarze. Oczywiście wiele zależy od konkretnych materiałów oraz grubości. Znacznie solidniejsza niż kostka 4-centymetrowa będzie ta 10-centymetrowa. Ta pierwsza jest wystarczająca do użytku prywatnego, np. w ogrodzie czy na tarasie. Jest jednak za cienka, by wykładać ją tam, gdzie pojawia się duża ilość przechodniów oraz pojazdów. Cienki produkt ułożony w miejscu o bardzo dużej eksploatacji z pewnością prędzej czy później ulegnie zniszczeniu. Dlatego lepiej zawczasu wybierać dobrą kostkę brukową. Lepiej na początku zainwestować więcej, niż potem przepłacać za naprawy czy wymianę drogi.

W ofercie Pok-Bruk znajdą Państwo kostkę grafitową w różnych kształtach. Polecamy zarówno bardzo proste kwadratowe oraz prostokątne produkty, jak i te bardziej nietypowe, takie jak trójkąty, romby. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się również kostki o nieregularnych formach. Z łatwością można z nich stworzyć abstrakcyjne i naprawdę oryginalne kompozycje, którymi zaskoczą Państwo sąsiadów. Gdy nie wiedzą Państwo, co wybrać, to prosimy o kontakt. Z ochotą doradzimy i razem dobierzemy najlepsze rozwiązanie.

Pokaż:
21 42 63