8cm

Choć kostka brukowa 8 cm wydaje się plasować wśród produktów grubszych, to jednak przez wielu producentów oraz budowlańców, nadal zaliczana jest do kostek o średniej grubości. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jej trwałość jest nieco niższa niż modeli 10-centrymetrowych. Jednocześnie jest to gabaryt, który w zupełności wystarczy wielu osobom prywatnym, firmom oraz wykonawcom projektów publicznych. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę kilka czynników i dobrze zastanowić się nad potrzebami i ewentualnymi perspektywami rozwoju działalności, np.: handlowej, logistycznej czy produkcyjnej. Zatem kiedy stosować taką kostkę, a kiedy lepiej sięgnąć po grubsze produkty?

Atrakcyjna oferta kostki brukowej 8 cm

Kostka brukowa 8 cm polecana jest wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zbudowania solidnego podjazdu, chodnika, średnio uczęszczanej drogi czy wzmocnienia zsypu czy rowu przy drodze. Bez trudu poradzi sobie z umiarkowanym naporem od samochodów czy ciężkich przedmiotów. Może jednak okazać się niewystarczająca w przypadku zatoczek autobusowych czy miejsc, po których będą często poruszać się pojazdy ciężarowe. Im większa eksploatacja, im częstsza, tym grubszej kostki potrzeba. Do tych ostatnich zastosować lepiej używać produktów 10-centymetrowych. Zapewnią większą pewność, zagwarantują stabilność oraz wytrzymałość przez lata.

Kostka brukowa 8 cm - zastosowanie w miastach

Nadal panuje zwyczaj wykładania miejskich chodników kostką brukową. Zapewnia to wygodę przechodniom, stabilność pojazdom, a do tego wygląda estetycznie oraz elegancko. Kostka brukowa 8 cm będzie dobrze sprawdzać się w tego typu inwestycjach. Można nią wykładać deptaki. Nawet takie, po których porusza się duża ilość przechodniów, a czasami przejeżdżają także mniejsze oraz większe pojazdy. Taki produkt można też użyć do stworzenia tarasu na prywatnej posiadłości czy w miejscu publicznym np.: przed teatrem, kinem, supermarketem, galerią handlową czy miejskim ośrodkiem kultury. Uprzednio należy jednak dobrze przygotować i wyrównać podłoże, a potem postępować wedle projektu i zlecić wykonanie ekipie profesjonalistów.

Jaką kostkę brukową można znaleźć w naszym sklepie? Nasza oferta jest co jakiś czas poszerzana, jednak już teraz możemy zaproponować dużą różnorodność kolorów, kształtów oraz rozmiarów. Najpopularniejsza jest w naszym sklepie kostka szara prostokątna lub kwadratowa. Bardziej oryginalne są produkty o nieregularnych kształtach. Niektóre z nich są specjalnie docinane na życzenie klienta. Dzięki temu mogą Państwo stworzyć całkowicie unikatowy wzór na własnym chodniku czy na miejskim deptaku. Polecamy także kostki w żywych i ciekawych kolorach, na przykład te: perłowe, rubinowe, kremowe czy grafitowe.

Pokaż:
21 42 63