6cm

Czy każda kostka nadaje się do wszystkich zastosowań? Niestety nie jest to takie proste. Wybór konkretnego produktu może zaważyć o bezpieczeństwie przechodniów czy kierowców, a także oznaczać dużą oszczędność lub konkretne straty. Tak oto kostka brukowa 6cm dobrze sprawdza się w kilku przypadkach. Nie można jej stosować na zatoczkach autobusowych, na często uczęszczanych drogach oraz w miejscach, gdzie panuje duży ruch, a beton narażony jest na duże naciski. Odradzamy więc stosowanie tej kostki na podjazdach w magazynach czy przy dużych halach produkcyjnych. Gdzie zatem można jej używać? Zanim zakupią Państwo produkt, muszą Państwo odpowiedzieć sobie na kilka pytań oraz dobrze przeanalizować swoją sytuację i potrzeby.

Kostka brukowa - gdzie znajdzie zastosowanie?

Po pierwsze, gdzie miałaby znaleźć się kostka brukowa 6cm? Czy to miejsce charakteryzuje się dużą eksploatacją? Czy po tej powierzchni regularnie będą jeździć ciężkie pojazdy czy tylko okazjonalnie? Czy grunt jest stabilny? Na 6-centymetrową kostkę mogą zdecydować się osoby, które potrzebują solidnego i trwałego rozwiązania, lecz nie projektują miejsca, po którym codziennie będą jeździć samochody ciężarowe lub autobusy. Taki produkt sprawdzi się w użytku prywatnym oraz publicznym. Można go stosować na własnym tarasie, w ogródku czy na podjeździe przed garażem. Z takiej kostki można też ułożyć deptak cechujący się średnim natężeniem ruchu.

Jak wytrzymałe są kostki brukowe 6 cm?

Z zasady, im grubsza kostka brukowa, tym bardziej trwała. Jednak i tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od materiału, z jakiego wykonany jest produkt. Beton jest wytrzymały i solidny. Co więcej, często jest dodatkowo impregnowany oraz chroniony takimi technologiami jak water protection. Oznacza to, że taka kostka brukowa jest bardziej odporna na różne czynniki atmosferyczne. Dużą rolę odgrywa też odpowiednio przygotowane podłoże. Niekiedy może okazać się, że kostka 6-centymetrowa będzie trwalsza niż 8-centymetrowa. Gdy ta pierwsza zostanie rozłożona równomiernie na stabilnym gruncie, a druga zostanie ułożona bez uprzedniego przygotowania.

W ofercie Pok-Bruk znajdą Państwo kostki brukowe w różnych kolorach oraz różnych kształtach. Każdy z Państwa znajdzie na naszej stronie produkt, który stanie się doskonałym początkiem aranżacji wymarzonej instalacji w ogrodzie czy na parkingu lub po prostu spełni swoją funkcjonalną rolę, a przy okazji estetycznie się zaprezentuje. Oferujemy Państwu klasyczną szarą kostkę brukową 6cm, a także piaskowe, grafitowe, czarne, rubinowe czy platynowe produkty.

Pokaż:
21 42 63