Ile kosztuje m2 kostki brukowej

Nie sposób podać jednej ceny kostki brukowej. Przy tak dużej różnorodności użytych materiałów, profesjonalnych barwników, użyciu kruszców szlachetnych oraz zastosowaniu konkretnych metod produkcji, cena za m2 kostki brukowej może być niska lub wysoka. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty, których koszt zaczyna się już od 24,99zł brutto za metr, ale zobaczą Państwo również kostki, które wycenione są na ponad 95 zł brutto za m2. Jakie są różnice między nimi i dlaczego niekiedy lepiej zainwestować w droższą kostkę? Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań Klienta. Jednej osobie wystarczy kostka brukowa o średniej trwałości i standardowym designie, inni poszukiwać będą materiału, który przetrwa obciążenie do 40 ton i wyróżnia się ciekawym wzorem oraz kolorem.

Cena kostki brukowej za metr - sprawdź!

Najniższa cena kostki brukowej za m2 odnosi się do klasycznego szarego produktu o grubości około 4cm. Taki model ma najczęściej prosty kształt, pozbawiony jest dodatkowych wzorów, wycięć czy zabezpieczeń. Niska cena warunkowana jest najniższym kosztem produkcji oraz zmniejszoną ilością włożonej pracy. Nieco więcej, bo około 30zł brutto za metr trzeba zapłacić za taką samą kostkę barwioną, np.: czarną, czerwoną, piaskową czy ceglaną. Wzrost kwoty warunkowany jest użyciem profesjonalnych barwników, które z biegiem lat nadal zachowują pełnię barw oraz dobry wygląd.

Od czego jeszcze zależy cena za m2 kostki brukowej?

Na cenę wpływa też grubość i kształt. Im kostka grubsza, tym droższa. Przykładowo kostka brukowa, której cena za m2 to ok 40 zł brutto, może mieć 6-8cm grubości. Koszt wzrasta też wtedy, gdy kształt przestaje być standardowy. Mowa o specjalnie docinanych produktach, o kostce ażurowej, okrągłej, nieregularnej czy geometrycznej i wielobarwnej. Wymaga to więcej pracy oraz użycia specjalistycznego sprzętu, który dla firmy jest jedną z większych inwestycji. Nad projektami pracują nie tylko wykonawcy, ale też designerzy, którzy dbają, by całość wyglądała zgrabnie, estetycznie, ciekawie oraz nowocześnie lub klasycznie ? w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta.

Na uwagę zasługują także metody produkcji oraz użyte technologie. Klasyczna kostka jest odporna w umiarkowanym stopniu. Z kolei kostka, której cena za m2 jest nieco wyższa, często jest dodatkowo zabezpieczana. O czym mowa? O dodatkowym wzmocnieniu struktury oraz zewnętrznej powierzchni, o ochronie przed wilgocią oraz innymi silnymi czynnikami atmosferycznymi. Większa kwota odnosi się też do kostek z elementami kruszców szlachetnych, wykończonych metodą płukania, czyli wypłukania wierzchniej warstwy betonu. Dobrą kostkę można kupić za 40, jak i za 90zł brutto. Wszystko zależy od tego, czego od niej oczekujemy.