Pustaki

Pustaki stropowe są wyrobami betonowymi lub tez ceramicznymi, które wykorzystywane są w formie wypełniających elementów budowlanych, głównie w przypadku stropów oraz stropodachów. Bez wątpienia wybór systemów stropowych jest jedną z najistotniejszych decyzji, jaką musi podjąć osoba rozpoczynająca budowę domu. O ile w przypadku dachu lub też elewacji istnieje możliwość późniejszej ich wymiany, o tyle strop jest elementem, który w wielu przypadkach będzie służył tak długo, jak długo służyć będzie sam budynek.

Pustaki stropowe

Strop jest poziomą przegrodą, która dzieli kondygnacje, a do jego największych funkcjo należy przenoszenie obciążeń, zarówno własnych, użytkowych (takich jak znajdujący się w danym pomieszczeniu domownicy), jak i warstw podłogowych wraz ze ścianami działowymi. Poza tym, może również pełnić funkcję tarczy usztywniającej całość konstrukcji danego budynku. W praktyce oznacza to, że pustaki wykorzystywane do tworzenia stropów, spinają ściany nośne oraz przenoszą część sił, które wywierane są przez dach.

Pustaki stropowe - ponadprzeciętna trwałość

Nabywając pustaki stropowe warto zwrócić dużą uwagę przede wszystkim na ich wytrzymałość. Jest to jeden z najważniejszych parametrów, a wszystko to przez fakt, iż przegroda oddzielająca od siebie dane kondygnacje musi każdego dnia, przez wiele lat przenosić ogromne obciążenia. Strop powinien charakteryzować się również odpowiednim poziomem sztywności zbyt duże ugięcie może prowadzić do skrzypienia podłogi lub też pękania tynku znajdującego się na suficie dolnej kondygnacji.

Wszystkie osoby zainteresowane nabyciem pustaków stropowych, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Warto wiedzieć, że dbamy o jak najlepszy wizerunek naszej firmy dlatego prowadzimy sprzedaż produktów od bezkonkurencyjnych producentów. Stworzyliśmy dla Państwa unikalną ofertę produktów, która jest jedną z najlepszych na rynku, również pod kątem cenowym. Zapraszamy więc do skorzystania z naszej oferty, a w przypadku jakichkolwiek pytań do skontaktowania się z naszą firmą. Postaramy się odpowiedzieć na każde z nich, tak by zakup był dla Państwa możliwie jak najbardziej satysfakcjonujący.

Pokaż:
21 42 63