Betonowe elementy szalunkowe

Ściany fundamentowe są podstawą zarówno solidności, jak i bezpieczeństwa każdej konstrukcji budynku. Od tego, jakie materiały zostaną użyte zależy bardzo dużo, a nieodpowiedni ich wybór może spowodować nierównomierne osiadanie gruntu, czy też nieestetyczne pęknięcia na murze. Bez podstawowej wiedzy związanej z materiałami budowlanymi bardzo trudno o właściwy ich wybór. Dlatego też warto już zawczasu dokładnie przyjrzeć się różnym technologiom, jak i materiałom, aby móc wybrać najlepszy z nich. Jednym z rozwiązań, które cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród naszych Klientów są bloczki szalunkowe.

Zalety bloczków szalunkowych

Bloczki szalunkowe posiadają szereg zalet, dlatego też warto rozważyć ich użycie przy budowie domu lub też innego budynku. Na samym wstępie warto wiedzieć, że rozwiązanie to jest atrakcyjne cenowo ? bloczki nie kosztują dużo, co jest jednym z wielu powodów, dla których warto je nabyć. Co więcej, są one wysoce odporne na działanie niskich temperatur i charakteryzują się dużą odpornością na ściskanie. Bloczki te łączą ze sobą zalety ścian monolitycznych oraz wykonanych z bloczków, eliminując tym samym podstawowe wady. Stworzone z betonu klasy B 20 lub B 15 mogą spełniać także funkcję szalunku traconego. Układa się je na sucho lub też na zaprawie cementowej, ażeby następnie ich otwory wypełnić betonem.

Bloczki szalunkowe - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Bloczki szalunkowe produkowane są najczęściej z betonu lub też keramzytobetonu, a najczęstszym sposobem wykorzystywanym podczas ich produkcji jest wykorzystywanie betonu lekkiego, który powstał na bazie keramzytu. Keramzytobeton powoduje, że ich waga jest o wiele mniejsza, a jednocześnie mają one bardzo duży wpływ na o wiele lepszą izolacyjność termiczną ścian. Co więcej, bloczki te doskonale sprawdzą się w przypadku budowy fundamentów. Posiadają one wiele cech, które sprawiają, że wykorzystywanie tego właśnie materiału jest coraz częściej brane pod uwagę, nie tylko podczas wznoszenia fundamentów jednorodzinnych domów, ale też w przypadku budownictwa komercyjnego lub też takiego o charakterze przemysłowym.

Pokaż:
21 42 63